wtorek, 1 września 2015

Wygraliśmy unijny grant!


Nasza szkoła od wielu lat jest liderem  w zakresie programów międzynarodowych. Dowodem tego są nie tylko liczne krajowe oraz europejskie nagrody i wyróżnienia, ale również skuteczne pozyskiwanie unijnych funduszy na innowacyjną działalność międzynarodową. Już dwa razy zdobyliśmy dofinansowanie z programu "Comenius - Uczenie się przez całe życie".  Kiedy w ubiegłym roku powstał nowy program - Erasmus+, nikt chyba nie miał wątpliwości, że szkoła stanie do konkursu o kolejny grant. I znów znaleźliśmy sie w gronie zwycięzców, chociaż konkurencja była duża. Na realizację dwuletniego projektu "English Learning Friends - ELF" (Przyjaciele uczący się języka angielskiego), którego autorką jest Barbara Głuszcz, Komisja Europejska przyznała dofinansowanie w wysokości 16 680 euro.

Główne cele projektu to: dostarczenie uczniom inspirujących zadań, które będą zwiększać ich motywację do nauki, rozwijanie umiejętności podstawowych i przekrojowych,  poznanie i udoskonalenie umiejętności zastosowania innowacyjnych technologii komputerowych do współpracy, nauki, wymiany informacji, rozpowszechniania efektów pracy oraz zachęcenie  do nauki języków obcych poprzez możliwość bezpośredniego udziału w sytuacjach wymuszających kontakt w języku obcym. Do współpracy zaprosiliśmy partnerów z: Chorwacji, Grecji, Włoch, Finlandii, Czech i Turcji.

Już wkrótce w Pradze odbędzie się spotkanie koordynatorów, w czasie którego omówione zostaną szczegóły działań zaplanowanych na bieżący rok szkolny. Będzie to również okazja do bliższego poznania się  osób odpowiedzialnych za sprawne przeprowadzenie projektu.  Przed nami dużo wyzwań, wiele pracy, ale z pewnością nie zabraknie też wspaniałych przygód i niezapomnianych przeżyć!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz